Fotografēšanas bizness

Fotografēšanas bizness

Fotografēšanas bizness ir lielisks veids, kā iegūt papildus ienākumus, apvienojot tos ar hobiju. Fotografēšanas tirgus ir konkurētspējīgs, jo šobrīd ir daudzi spējīgi profesionāļi, kas darbojas tieši šajā nišā. Neskatoties uz lielo amatieru censoņu skaitu, lai kļūtu par profesionāli un uzņēmējdarbība vainagotos ar panākumiem, nepieciešamas reālas prakses un līdzsvarota kaislība uz fotografēšanu. Lai veidotu savu biznesu ir nepieciešams talants un ķēriens uz tirdzniecību. Fotogrāfam ir jāmāk labi reklamēt un “pārdot” sevi. Nepieciešama nepārtraukta sevis pilnveidošana un apmācība, jāmeklē jauni klienti sociālajos tīklos un reālā dzīvē. Tava aizraušanās var sanākt diezgan dārgs hobijs, ja nepārvērtīsi to uzņēmējdarbībā un neiegūsi no tā peļņu.

Sākuma izmaksas
Tev ir nepieciešams kvalitatīvs aprīkojums, kas patiešām mēdz pārsniegt vairākus simtus un sasniegt pat izmaksas līdz tūkstošiem. Lai būtu profesionāls fotogrāfs un uzsāktu uzņēmējdarbību, tev ir nepieciešami tādi elementi kā:

  • Vismaz divas profesionālās kameras
  • Vairākas lēcas
  • Vairākas atmiņas kartes
  • Ārējais disks, kur uzglabāt kadrus
  • Dators (portatīvais vai stacionārais)
  • Izveidota mājaslapa
  • Bilžu rediģēšanas programmas abonements (Photoshop, Lightroom utt.)
  • Grāmatvedības pakalpojumi
  • Apdrošināšana
  • Vizītkartes

Izvēlies fotografēšanas veidu
Fotografēšanas māksla izpaužas dažādos apakšnodalījumos. Tu vari sadarboties ar dažādu žurnālu veidotājiem, un pārdot savas fotogrāfijas ar dažādām ainavām, kluso dabu, abstrakto mākslu, savvaļas dzīvniekiem vai ko citu. Populārāks fotografēšanas veids ir cilvēku un mājdzīvnieku fotografēšana.

Kāzu fotogrāfs ir vispieprasītākais no visiem fotografēšanas veidiem, taču nepieciešamas arī lielākās zināšanas: kā pareizi veidot gaismas, pozas un kompozīcijas. Tā ir svarīga diena, tāpēc fotogrāfijām ir jābūt neaizmirstamām. Šo dienu vairs nevarēs atkārtot, tāpēc jāstrādā ar lielāko profesionalitāti. Ja tev būs problēmas ar atmiņas karti, fotoaparātu vai pienācīgu apgaismošanas iekārtu, tu var palaist garām svarīgus mirkļus, kā arī sabojāt savu reputāciju. Profesionāli kāzu fotogrāfi iesaka savu karjeru sākt kā otrā plāna fotogrāfam, kamēr iegūs pietiekami lielu pieredzi patstāvīgi rīkoties.

Daudz vieglāks, bet tikpat atbildīgs ir ģimenes fotogrāfiju un grupu fotografēšanas process. Tev ir jāmāk pareizi izveidot kompozīcija no cilvēkiem, atbilstoši augumam, apģērbam un citiem parametriem. Ja ģimenē ir mazi bērni, tas ir papildus darbs, piesaistīt nenorimstošu viņa uzmanību.

Mājdzīvnieku fotografēšana var sanākt tik pat koncentrējoša kā mazu bērnu fotografēšana. Cilvēkiem patīk saglabāt skaistas fotogrāfijas ar viņu mīļajiem mājdzīvniekiem, bet paši ne vienmēr māk izveidot skaistas bildes. Tev ir jāsaprot mājdzīvnieka raksturs, īpatnības un kā viņš reaģē uz taviem izgājieniem. Centies piesaistīt suņa uzmanību ar dažādām lietām vai ēdienu, taču vienmēr kontrolē visu, kas notiek tev apkārt. Tas ir apmēram kā fotografēt savvaļas dzīvniekus, taču mežā dzīvnieki nav pieraduši pie cilvēku klātbūtnes un tu nespēsi tik viegli pievērst uzmanību. Savvaļas dzīvnieku fotografēšana prasa daudz laika un lielu apņēmību pat stundām ilgi sēdēt savā postenī, gaidot labu kadru. Bīstamās situācijās jāuzmanās, vai pats neesi kļuvis par mērķi citam vērotājam.

Daži cilvēki, it īpaši sava amata profesionāļi neatbalsta šo vārdu, taču tautā pazīstamākais vārds cilvēku fotografēšanai ir “paparaci”. Tu vari strādāt šādā amatā, ja gadās būt īstajā vietā, īstajā laikā. Tev ir regulāri jāatrodas sabiedrības krējuma pulcēšanās vietās, lai iegūtu materiālu, ko pārdot žurnāliem. Dažkārt dzeltenās preses fotogrāfa darbs ir bīstams, taču, ja salīdzina to ar savvaļas dzīvnieku fotografēšanu – nostājas vienlīdzība.