Izaicinājumi, ar kuriem var sastapies,veidojot mazu biznesu

Izaicinājumi, ar kuriem var sastapies,veidojot mazu biznesu

Uzņēmējdarbības uzsākšana ir liels sasniegums daudziem topošajiem biznesmeņiem, taču noturēt to virs horizonta ir daudz lielāks izaicinājums. Ikviens uzņēmums, vai tas ir liels vai mazs, saskaras ar daudz standarta problēmām. Problēmas saistās ar pareizu darbinieku izvēli, zīmola veidošanu un popularizēšanu un citas. Tomēr dažas problēmas skar tikai mazos uzņēmējus, kamēr lielās kompānijas sen jau tām ir tikušas pāri. Turpmāk tekstā apskatīsim lielākos izaicinājumus, ar kuriem jāsaskaras tieši maza biznesa uzņēmējiem.

Tikai pirms ķeries klāt biznesam atceries, ka nekadā gadījumā nesāc biznesu ar kredītu pikavippi, jo tas nu galīgi nebūs izdevīgi ne tev ne taviem darbiniekiem, tāpēc, ka agrāk vai vēlāk šis kredīts lainaa ilman vakuuksia būs jāatmaksā!

Nostiprināt patstāvīgu klientu plūsmu
Mazā uzņēmumā ir daudz mazāk klientu kā tas ir lielajā biznesā. Ja viens klients veido vairāk nekā pusi no biznesa ienākumiem, tad ir jādara viss, lai nostiprinātu klientu bāzi. Klientam ir jānodrošina visi produkti un pakalpojumi tieši laikā, un nedrīkst būt pilnīgi nekādas aizķeršanās un atrunas. Patstāvīga klientu plūsma dažkārt ir daudz izdevīga kā liela un mainīga plūsma, jo tad ir grūtāk apzināt vēlmes un iepirkuma tendences. Taču lieliem biznesiem viena klienta zaudēšana nenozīmē lielu finansiālu krīzi, turpretī mazos uzņēmumos katrs klients ir svarīgs.

Naudas pārvaldīšana
Biznesā naudai ir jābūt tik daudz, lai segtu rēķinus, kā arī jānodrošina katram darbiniekam atalgojums. Mazo uzņēmumu īpašniekiem vairāk jāpiedomā kā iegūt papildus ienākumus, lai nostiprinātu skaidras naudas rezerves. Šis ir iemesls, kāpēc daudzi mazu uzņēmumu īpašnieki vienlaicīgi veido savu biznesu, un paši strādā tajā kā patstāvīgie darbinieki. Lai gan tas sadala koncentrēšanos uzņēmējdarbības virzībā un darba sfērā, tas tomēr nenesīs zaudējumus. Ja mazā biznesā sāks trūkt nauda, visticamāk, tas nespēs pārvērsties par ko lielāku. Naudas pārvaldīšana kļūst svarīgāka, bet tajā pašā laikā sarežģītāka, ja naudas plūsma aiziet uz īpašnieku un darbiniekiem. Tāpēc, lai veidotu labu grāmatvedību un vienmēr laicīgi nomaksātu nodokļus, profesionāla grāmatveža palīdzība ir vairāk nekā nepieciešama.

Nogurums un nespēks
Nostrādātās stundas, paveiktais darbs un patstāvīgais spiediens var izdzīt no sliedēm jebkuru kaislīgu darbinieku. Daudzi uzņēmēji, kas ir veidojuši savu biznesu un paši tajā strādā kā patstāvīgie darbinieki, paliek darbā ilgāk nekā pieņemtie darbinieki. Viņi vienmēr strādā virsstundas un nebeidz darbu, kamēr tas nav gatavs. Viņi baidās, ka darbs var pārtraukties un visi ieguldītie līdzekļi var aiziet zudumā, tāpēc viņi izvairās no gariem pārtraukumiem, strādājot arī nakts stundās. Strādājot daudz stundas bez atpūtas, cilvēkam sāk zust koncentrēšanās spējas un nespēja pieņemt racionālus lēmumus. Strādājot lielā tempā, lai saglabātu biznesu virs horizonta, bieži vien pārāk nogurdina īpašnieku, jo spēku izsīkumā var sākies darba nespēja.

Neatkarība
Bieži vien, lai izveidotu mazo biznesu, uzņēmēja ir nepieciešams sponsors vai bankas aizdevums. Visu laiku galvā jāpatur, ka neesi patstāvīgs uzņēmējs, bet no kāda cita atkarīgs cilvēks. Tas noved pie situācijas, ka īpašnieks nevar izteikt noteiktus lēmumus un neatbild par visiem procesiem, neapspriežoties ar aizdevēju.

Sabalansēta kvalitāte un izaugsme
Pat arī tad, ja uzņēmējs nav ne no vienas citas personas atkarīgs, nāks laiks, kad izaugsmes iespējas būs iespējamas tikai pārsniedzot ienākumus. Kādā brīdī ir jāupurē pakalpojums vai prece, ko uzņēmējs veic personīgi, lai pievērstos biznesa izaugsmei. Bieži vien tas, ka biznesa īpašnieki strādā kā patstāvīgie darbinieki, kavē izaugsmes iespējas, jo laiks netiek koncentrēts tikai uz uzņēmējdarbību. Īpašniekam ir jāmēģina atrast vidusceļš, kas ļautu viņam veiksmīgi virzīt biznesu uz augšanas iespējām, nesamazinot preču un pakalpojumu apjomu un kvalitāti.