Kā uzsākt biznesu?

Kā uzsākt biznesu?

Jauna biznesa uzsākšana ir kā došanas ceļojumā nezināmā virzienā. Tas ir ceļojums, kas prasa smagu darbu, kura rezultātā daudzi jaunie uzņēmēji nemaz nenonāk pie galamērķa. Ja esi gatavs uzsākt savu biznesu, pietam, nekad agrāk neesi ar to nodarbojies, tev būs nepieciešams izlasīt pārskatu, kur soli pa soli izstāstīts, kas jādara. Pakavējies pie zemāk pieminētiem punktiem un apdomā savas iespējas. Un neņem aizdevumus imprumut rapid kas var sākumā likties labi, bet beigu beigās sanāks vēl sliktāk!

Sāc ar prāta vētru
Katrs bizness sākas ar ideju. Padomā, ar ko tieši tu gribētu nodarboties, un kas sniegtu lielus panākumus. Varbūt saredzi plašajā tirgū kādu plaisu, kur tu varētu iespraukties un veiksmīgi to aizpildīt credit doar cu buletinul. Lai arī kādas idejas tev nāktu prātā, visu vienmēr var pārvērst par biznesa plānu. Centies sašaurināt savu sarakstu līdz vienai vai divām galvenajām idejām un sāc tirgus izpēti. Uzzini, ko pašreizējie uzņēmēji šādā sfērā dara, kādi ir apkalpošanas paņēmieni un piedāvātā produkcija. Ja tu domā, ka tavs bizness ieviesīs jaunas vēsmas, kādas vēl kopējā tirgū nav, tad tu esi uz pareizā ceļa ar stabilu biznesa ideju un gatavs veidot biznesa plānu.

Tieši tāpēc nākamais solis ir – Biznesa plāna veidošana

Biznesa plāns sastāv no daudzu jautājumu precīzām atbildēm:

  • Kāds ir tava biznesa mērķis?
  • Ko tu grasies pārdot?
  • Kādiem jābūt ienākumiem?
  • Kā tu finansēsi savas starta izmaksas?
  • Biznesa plāns palīdz saprast, kā uzņēmums būs spējīgs pārvarēt iespējamās grūtības, un kas tev nepieciešams, lai nepadotos.

Novērtē savas finanses
Jebkuram biznesam ir sava sākuma cena – kapitāls, ko tu ieguldi. Apdomā, kāds ir tavs budžets, vai esi spējīgs atmaksāt sākuma kapitālu ar iespējamu riska procentu. Varbūt nepieciešams aizņemties naudu, tādā gadījumā jāizdomā, vai tas būs no bankas vai kādiem citiem līdzekļiem. Finanses nepieciešams ieguldīt ne tikai biznesa uzsākšanai, bet arī tehnikas iegādei. Ja vēlies iegūt sev darbiniekus, apsver visas iespējas vai varēsi izmaksāt algas.

Nosaki sava uzņēmuma juridisko statusu
Pirms reģistrē savu uzņēmumu, tev ir nepieciešams izlemt, kāda veida tas būs. Juridiskā struktūra nosaka to, kādi un cik lieli nodokļi tev būs jāmaksā. Tu vari reģistrēties kā individuālais komersants, (IK) un pilnībā pārstāvēt savu uzņēmumu ka īpašnieks un kā darbinieks. Ja vēlies startēt kā juridiska persona, vari izvēlēties no divām formām – akciju sabiedrība (AS) vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA). SIA veido vairāku dalībnieku skaits, ja vēlies apvienoties kopā ar kādu personu. Akciju sabiedrība ir juridiskas personas izveidots uzņēmums, kur akcijas var piederēt publiski objekti, kas atrodas akciju tirgū.

Atlasi savu tehnoloģiju
Gandrīz ikvienam uzņēmumam šobrīd ir nepieciešams stabils tehnoloģiju komplekts. Daži uzņēmumi varbūt vairāk izjūt vajadzību pēc smagās artilērijas tehnoloģijām, taču pašā pamatā, kaut vai ar datoru iegādi ir nepieciešams sākt katru uzņēmumu. Daudzas galvenās biznesa funkcijas, tai skaitā lietvedība, datu pārvaldīšana, sazināšanās, prezentācijas un citas, pārvalda tieši ar tehnoloģiju palīdzību. Lai plānotu sarežģītākas biznesa funkcijas, apsver domu par spēcīgu drošības iekārtu iegādi, lielas datu uzglabāšanas iespējas un labu darbības ātrumu.

Izveido savu komandu
Ja vien tu neplāno viens pats darboties savā biznesā, tev bū nepieciešama laba un uzticama komanda. To, cik labi komanda strādās, vari izveidot tikai tu. Darba videi ir jābūt piemērotai, lai darbinieki justos labi. Jo kā teikts biznesa likumā – sākumā ir jāparūpējas par darbiniekiem, un viņi pēc tam parūpēsies par klientiem.