Kāpēc cilvēki iepērkas internetā?

Kāpēc cilvēki iepērkas internetā?

Vienīgi tādēļ, ka lietas tiek tirgotas nenozīmē, ka tiešām ir zināms iemesls, kas liek cilvēkiem iegādāties. Tāpat arī dažādām kultūrām var būt dažādi iepirkšanās paradumi internetā, kā arī vieni var būt kategoriski pret to. Bet bez šīs informācijas ir grūti orientēties un pārbaudīt, kādas preces ir nepieciešams un ko ir vērts iegādāties.

Ir veikti pētījumi par tiešsaistes pircēju uzvedību, kas katru gadu nedaudz mainās. Cilvēkiem patīk attēli mcredit.mx, kas var būt ļoti piesaistoši un tīmeklis noteikti ir pilns ar tādām lietām. Pēc nacionālās mazumtirdzniecības federācijas informācijas, vairāk nekā 67% potenciālo pircēju ir svarīgi, lai produkta attēls būtu kvalitatīvs, savukārt 54% ir svarīgs garš un detalizēts apraksts par produktu, lai varētu veiksmīgi to iegādāties. Ap 53% ir svarīgas citu pircēju atsauksmes. Attiecībā uz to, kāpēc iedzīvotāji izvēlas iepirkties tieši internetā nevis kaut kur citur fiziskā veikalā lielākā vai mazākā pilsētā ir šādas lietas:

  • Labākas cenas
  • Daudz plašāks piedāvājumu klāsts
  • Laika ietaupījums
  • Iespēja viegli salīdzināt

Neeksistējošs pirkšanas nodoklis (mainās atkarībā no valsts, jo dārgākas preces var tikt apliktas ar muitas nodokli u.c.)

Interesants fenomens ir fani, ka izmanto internetu, jo viņi iegādāsies konkrētas lietas tikai tāpēc, ka ir ieinteresēti kādā konkrētā lietā (piemēram, jaunajā Stīvena Kinga filmā “TAS”), kas nozīmē, ka viņi noteikti iegādāsies preci pat ja tā nebūs īpaši praktiska, bet gan tematiska. Šādu priekšmetu skaitā var būt krūzes, apģērbi, ofisa piederumi u.c. Internetā iegādāties šāda veida lietas ir daudz vieglāk atrast, jo parastos veikalos tās var būt izmētātas vai pat var nebūt iespējams atrast lietas, ja tās ir saistītas ar kādu ļoti specifisku lietu vai arī tas prasīs ļoti ilgu laiku. Internetā ar pāris klikšķu palīdzību ir iespējams ērti atrast šādas lietas ar meklētāja u.c. palīdzību.

 

Interneta iepirkšanās priekšrocība, ko daudziem patīk izmantot arī ir tas, ka ir iespējams ērti noformēt pasūtījumu ar dažādiem produktiem tos pievienojot virtuālajam grozam. Tāpat ir vērtīgi tas, ka ir iespējams nomainīt virtuālos veikalus vien pāris sekunžu laikā, ja netiek atrasts vajadzīgais. Daudzi pārdevēji arī piedāvā bezmaksas vai ļoti zemas samaksas priekšmetu sūtīšanu, kas bieži vien ir daudz izdevīgāk nekā sūtīt preces pat valsts robežā.

Pircējiem patīk veikt pirkumus internetā, ja tas tiek darīts pareizi. Tādā veidā ir iespējams arī izvairīties no dažādas negatīvas pieredzes. Viena no tām noteikti ir tas, ka veikalos ar fizisku adresi nākas stāvēt rindās, uzklausīt kasieres u.c. veikalu darbiniekus. Pircēju attieksme vienmēr mainās, bet attiecībā uz 21. gadsimtu noteikti var teikt, ka cilvēki aizvien vairāk izmanto un novērtē iespēju iegādāties preces internetā. Protams, ir pieaudzis arī krāpšanu skaits, bet tas arī motivē katram izglītoties un iepirkties drošos veikalos, kas darbojas jau gadiem ilgi un piedāvā preci atbilstoši cenai. Katram pircējam ir savi kritēriji, kas nosaka preču izvēli, bet var droši apgalvot, ka gandrīz katrs ir kaut reizi apsvēris iegādāties kaut ko caur internetu.