Esi līderis!

Vislielākais mīts, ar ko varam sastapties biznesa jomā ir “Cilvēks ir dzimis līderis!”. Tieši pretēji – par līderiem kļūst dzīves laikā, nevis par tādiem piedzimst. Ja velies kļūt par uzņēmuma līderi, tev ir jāapvieno sevī vairāku prasmju kopums. Līdera klātbūtne nepieciešama vispārējā uzņēmuma attīstībā.

Esi patiess, drosmīgs, uzticams, sīksts, optimistisks, pozitīvs!

Ķermeņa valoda
Esot laba līderim tev jāmāk darboties un pārvaldīt sava ķermeņa valoda.

  • 55 procenti vizuālais (ķermeņa valoda)
  • 38 procenti vokālais (balss tonis)
  • 7 procenti verbālais (vārdu izruna, runas stils)

Tev jājūtas fiziski ērti, ko uztvers visi apkārtējie. Ja nejutīsies ērti un nekontrolēsi savu ķermeni, tas var mazināt tavu ziņas vērtību, ko centies sasniegt. Sēdi ar taisnu muguru, nesaliecot plecus un runā skaidrā tembrā. Fiziskā sagatavotība var palīdzēt kontrolēt tavu ķermeni. Palielinot izturību, tu uzlabo stāju un iegūsti labāku vizuālo skatu.

Izskats
Kopā ar ķermeņa valodu, vienmēr padomā, kā tu vizuāli izskaties. Tas, kā tu izskaties virspusēji, sniedz iespaidu pārējo acīs. Cilvēki uztver ar acīm. Pamatojoties uz to, ko cilvēki redz, notiek lietu analizēšana. Dažreiz tā ir nepareiza, taču sākotnējais spriedums ir grūti izmaināms. Līderim ir jābūt labi koptam, tāpēc, ja nepieciešams, iesaisti savā līdera attīstīšanas procesā stilistu.

Uzvešanās
Tava uzvešanās raksturo to, cik pārliecināts par sevi esi. Ja saspringtās situācijās paliec mierīgs un domā racionāli, tu parādi, ka proti sevi kontrolēt un piesaisti cilvēku uzticību. Ar labām uzvešanās manierēm var sevī iemantot cieņu, valdzinājumu un lielas personības raksturojumu.

Intelekts
Ja noteiktās jomas speciālists izceļas ar savu intelektu un zināšanām, tad viennozīmīgi tieši viņam tiks jautāts padoms. Bet līderim ir jāpārzina ne tikai sava joma, bet arī citas saistošas tēmas par uzņēmuma darbību. Zinot vairāk nekā parasts darbinieks, palīdzēs ap sevi veidot lielāku atbalstītāju loku. Esi pārliecināts savās sarunās, un pasniedz savas zināšanas kvalitatīvā līmenī. Labākie veidi, kā iegūt zināšanas ir lasot, studējot atbilstošu literatūru, uzsākot kādu aizraujošu hobiju un uzturēt sevi fiziski sagatavotā stāvoklī.

Komunikācija
Pirmais, protams ir fiziskais un vizuālais novērtējums, taču tuvu tam seko vārdi, kas nāk no tavas mutes. Paralēli tam, ka esi gatavs visu izklāstīt par sev zinošu tēmu, ir jāmāk arī uzklausīt citus. Rūpīgi neiedziļinoties problēmā, nevar palīdzēt to efektīvi atrisināt. Jo aizraujošāk un intelektuālāk tu runāsi, jo vairāk cilvēki jautās pēc padoma. Tev ir jāmāk sazināties ar cilvēkiem, lai veidotos savienojums starp tevi un otru cilvēku. Šim savienojumam ir jābūt starp tevi un darbiniekiem, starp tevi un klientiem, starp tevi un biznesa partneriem. Izmanto balss kvalitāti un padari sevi uzklausāmu. Apsver balss pilnveidošanas nodarbības, iesaisties prezentāciju veidošanā un publisko runu veikšanā.

Pareiza varas izmantošana
Ja līdera pozīcija tiek izmantota negodīgi, tas var izraisīt nevēlamu tavu klātbūtni. Līderim savas pozīcijas ir jāizmanto gudri. Ikvienam ir jāsajūt drošais plecs, aiz kā paslēpties, ja rodas problēmas.

Statuss un reputācija
Šie var būt atbildīgi punkti, lai novērtētu līderi pašā sākumā, pirms vēl neesi iepazīstinājis ar savu uzvedību. Katra jauna vadība priekš darbiniekiem ir pozīciju nostiprināšana. Pārliecinies, lai par tevi būtu vienmēr laba reputācija. Neradi vēlmi kādam sākt veidot sliktu reputāciju, jo tā izplās daudz ātrāk kā gaismas ātrums. Attīstot savas pozitīvās līdera īpašības, vari izmanot personīgo dzīvi. Vari iesaistīt savus darbiniekus aktīvās atrakcijās un saliedēt komandu.