Par naudu, panākumiem un dzīvi – ieteikumi no miljonāriem

Par naudu, panākumiem un dzīvi – ieteikumi no miljonāriem

Katram cilvēkam ir nepieciešama kontrole pār savu finansiālo dzīvi, pretējā gadījumā viņi riskē attīstīt sliktus finanšu ieradumus. Patiesībā, ļoti daudziem cilvēkiem reāli pastāv šādi ieradumi. Mēs mēdzam tērēt vairāk nekā nopelnam, veidojam parādus, uztraucamies par pensionēšanos un izglītības sniegšanu saviem bērniem. Protams, liekas, ka bagātiem dzīve ir daudz vieglāka, jo nauda spēj risināt daudz vieglāk dažādas problēmas un lån penge. Taču arī miljonāriem ikdienā nākas saskarties ar sarežģījumiem un pieņemt svarīgus lēmumus, kas var ietekmēt visu atlikušo mūžu. Mēs varētu daudz ko mācīties tieši no šādiem cilvēkiem, tāpēc, apkopošu pāris svarīgākos ieteikumus, kuri tiek veltīti tieši no miljonāru puses.

1. Neesi gudrākais cilvēks telpā
Vai tu zināji, ka miljonāri cenšas apgrozīties sabiedrībā, kas liek viņiem justies pārākiem? Viņi nepārtraukti meklē cilvēkus, kuri ir daudz veiksmīgāki dažādās dzīves situācijās. Tā tu iegūsti sev labus skolotājus, no kuriem dzirdēt veiksmīgas formulas. Piemēram, ja vēlies palielināt savu personīgo kapitālu, ir vērts parunāt ar kompānijas prezidentu, kurš pelna desmit reizes vairāk par tevi, tāpat kā situācijā, kad nepieciešama konsultācija laulības dzīvē – labākais risinājums ir aprunāties ar cilvēku, kurš ir bijis laulībā vismaz 50 gadus. Tā tu iemācīsies atpazīst sarežģījumus un iespējas tikt no tiem ārā.

2. Bagātība ir vairāk nekā nauda
Gandrīz visi miljonāri varētu piekrist, ka bagātība ir vairāk nekā nauda. Naudai, protams, ir svarīga nozīme mūsu dzīvē, taču tai nevajadzētu būt pašai svarīgākai. Miljonāri ļoti daudz uzsver savstarpējās attiecības, piedzīvojumus, sporta aktivitātes, labdarība. Tev var būt pilni seifi ar naudu, taču tad, kad bankrotēs tava veselība, ilgas attiecības vai uzņēmums – dzīve var pavērsties uz citu skata punktu. Dzīvē ir jāpieņem līdzsvars starp to, kas īsti ir bagātība.

3. Palīdzi, neko nesagaidot pretī
Daudzi droši vien domā, ka miljonāri ir mantkārīgi, un savtīgi cilvēki, kuri to vien dara kā peldas savos zelta kalnos. Miljonāriem ļoti izteikta ir palīdzēšana un cenšanās atvieglot kāda dzīvi. Viņi saprot, ka sniedzot kādam palīdzību ir daudz svarīgāk, nekā atrast pašlabumu savās darbībās. Protams, palīdzot citiem, tu desmitkārtīgi uzlabo savu iekšējo labsajūtu, ja to nedari savtīgos nolūkos. Arī tad, ja runa neiet par milzīgām naudas summām, kuru, iespējams, nespēj ziedot trūcīgajiem cilvēkiem, pastāv daudz citas iespējas, kā palīdz apkārtējiem.

4. Dzīvo aktīvi
Lielākā daļa cilvēku mēdz dzīvot ļoti neaktīvi. Citiem vārdiem sakot, viņi ļoti aizsargājas no dažādām darbībām. Miljonāri katru dienu dzīvo atšķirīgi, neieejot kādā noteiktā rutīnā. Patiesībā, viens no iemesliem, kā cilvēks var iegūt labi atalgotu darbu un būt viens no miljonāru sabiedrības – nesēdēt uz vietas un negaidīt, ko liktenis būs nolēmis. Vajag doties ārā, definēt savas vēlmes, meklēt dažādas iespējas.

5. Nekad nav par agru mācīt savam bērnam uzņēmējdarbību
Tikai veiksmīgi cilvēki var iemācīt saviem bērniem būt veiksmīgiem. Bērniem ir jāmācās, ka visa pamatā ir peļņas iegūšana – nauda pati no sevis neleks kontā un lån penge trods rki. Un, jo ātrāk bērns to sapratīs, jo vieglāk dzīvē būs sasniegt savus mērķus. Ikviens vecāks gribētu, lai viņa bērnam pieder liels uzņēmums, tāpēc tādas tēmas kā tirdzniecība, mārketings, socializācija – tam visam ir jāpievērš uzmanība mācīšanās procesā.

6. Vienmēr jāinteresējas par izaugsmi
Reti kurš miljonārs ir piedzimis jau ar vērtiem ģimenes īpašumiem un mantojis tos. Cilvēki paši iegūst savus panākumus, ieguldot daudz laiku un naudu. Viņi apzinās savu ceļu, un kas ir jāpaveic, lai augtu. Lai nepārtraukti būtu veiksmīgs, miljonāram ir jāprot spīdēt arī ar tādām īpa’’sibām kā cieņu, atvērtību un vēlmi.