Pazīmes, kas var likt izskatīties neprofesionālam

Pazīmes, kas var likt izskatīties neprofesionālam

Vai taviem kolēģiem vai priekšniekam ir novērotas pazīmes, ka viņiem tu īsti nepatīc? Ja tava atbilde ir “Jā”, tad, protams, varētu būt, ka tieši viņi ir nepatīkami cilvēki, Bet varbūt tieši tevī ir šī problēma, kas izraisa nepatiku. Tu varētu pat nepamanīt, ka esi iedzīvojies dažos ieradumos, kas liek izskatīties neprofesionāli attiecībā pret kolēģiem un pašu darbu. Lai arī daudzi no paradumiem pārkāpj vispārīgās labklājības un cieņas pamatnoteikumus, dažkārt it labi par tiem atgādināt. Palasi dažas no pazīmēm, kas varētu liecināt, ka patiešām, iespējams, problēma ir tavā attieksmē un uzvedībā.

Lūk, lietas kuras darot, liek izskatīties neprofesionāli:

1. Lielīšanās
Kas mēs esam lepni par saviem sasniegumiem vai kādu labu notikumu, kas ir nesen atgadījies, tas ir tikai dabiski, ka vēlamies dalīties ar citiem. Bet daloties ar šādu informāciju, ir pavisam maza robeža starp to, kad varam jau sākt uztvert par lielīšanos. Kā vieni no galvenajiem rādītājiem, kas liecina, ka tu esi sācis pārāk lielīties ir:

1. Ja tu visu dienu to vien dari kā stāsti un stāsti šos jaunumus ikvienam, kurš nāk pretī
2. Ja tu runā skaļā tonī, ka pat logu tīrītājs aiz bieza stikla var sadzirdēt
3. Ja tu izmanto pārākuma toni vai låne penger
4. Ja tu norādi uz citu neveiksmēm
5. Ja tu sāc izpušķot savu stāstu

2. Slinkums
Vai tu nekad neesi palīdzējis kopīgos darba vietas uzkopšanas darbos? Vai tu vienmēr paļaujies, ka kāds cits aiz tevis satīrīs kopīgo ēšanas vietu? Vai tu pēc trauku nomazgāšanas atstāj nosprostotu izlietni, zinot, ka kāds noteikti to atbrīvos? Ja tā, tad viennozīmīgi esi iemantojis nepatīkama kolēģa priekšstatu. Arī tas, kā tu pats sakārto savu rakstāmgaldu, par tevi var liecināt pozitīvi vai arī negatīvi. Izveidojot nekārtīgu atmosfēru, tu nerespektē apkārtējos, kuriem uz to ir jāskatās.

3. Kavēšana
Laika jautājums praktiski atbild arī par cieņas izrādīšanu pārējiem. Ja tu katru dienu kavēsi 10 minūtes un sāksi to pieņemt par pašsaprotamu lietu, kolēģos var izraisīt nepatiku. Ja cits ir spiests celties agri, lai pasētu izdarīt darbus un nenokavētu darbu, bet tu katru dienu atļaujies nokavēt, tad arī pret tevi neviens neizrādīs cieņu. Profesionāli ir ierasties laikā un darīt to, kas tiek prasīts konkrētā amatā.

4. Lūrēšana
Mēs visi esam cilvēki, un katram no mums ir savas simpātijas, kā arī lån på dagen. Mēs pamanām pievilcīgus cilvēkus, kas liek sirdij pukstēt straujāk. Taču darba vidē ir jācenšas ieturēt paškontroli un arī pārlieku liela lūrēšana ir necieņas izrādīšana. Daudzi priekšnieki iebilst, ka darba vidē parādās kādas simpātijas, taču, ja tā ir noticis, tad jācenšas to izvērst ārpus darba laika.

5. Slepenība
Protams, mums visiem ir sava privātā dzīve, kura darba atmosfērā nav jāiesaista. Taču, ja tu slēp kādu svarīgu informāciju no darbiniekiem vai klientiem, tas nerada labu reputāciju pārējo vidū, iespējams, padarot tevi par neuzticīgu cilvēku. Ja jautājums skar darba lietas, un tajā ir iesaistītas vairākas personas, nepieciešams risināt pēc iespējas ātrāk, lūdzot arī citiem palīdzību.

6. Kaitinošu jautājumu uzdošana katrā jaunajā uzdevumā
Var būt muļķīgi jautājumi, bet var būt arī kaitinoši jautājumi. Tie ir tāda veida jautājumi, kas pierāda, ka tu nevēlies pildīt noteikto uzdevumu, bet gan tikai parunāties. Tu vari uzdot izskaidrot sīkāku uzdevumu izpildes aprakstu, taču jautājumi, kas izsaka faktu, ka nav nekāda vajadzība to darīt, var būt ļoti neprofesionāli.